XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA | (Mk 10,17-30)
Rada dobrowolnego ubóstwa


Czasem trzeba się tyle napocić i namęczyć, żeby coś zrobić, żeby coś stworzyć. Męczymy się i męczymy, opadamy z sił, gdzieś psychika nam siada, brak nadziei i dalej próbujemy i dopiero po pewnym czasie przypomina się nam, że jest Bóg i że warto jest Go poprosić o pomoc, że warto jest Jemu wszystko zawierzyć. A potem okazuje się, że to co było takie trudne, takie ciężkie, wręcz niemożliwe do zrobienia, do przejścia, jest już za nami.

Dziś w Ewangelii widzimy młodzieńca, który pod względem przykazań jest doskonały, ale pod względem Woli Bożej już nie. Zatrzymał się na tym co ma zrobić i jak wiele to go będzie kosztować, zatrzymał się i skupił na tym, że będzie to niemożliwe, że nie da rady.

A Jezus mówiąc apostołom o tym, kto ma wejść do nieba, a kto nie, przypomina, że dla Boga nie ma nic niemożliwego! Wystarczyło, aby ten młodzieniec poprosił Jezusa o pomoc, aby stanął przed Nim nie jako ktoś doskonały, ale jako pokorny i otwarty na to co Bóg chce, a nie odszedłby zasmucony, lecz pozostał szczęśliwy!!

Tak ważne jest, kochani, abyśmy przed Jezusem stawali jako pokorni i otwarci na Jego wolę, bo dla Boga nie ma nic niemożliwego i jeżeli będziemy potrzebowali Jego interwencji i nasza postawa będzie właśnie taka, to zawsze będzie towarzyszyć nam radość i szczęście, nawet jeżeli na początku będzie trudno.