Przyjaciele Fundacji


Wojciech Basiuk
Prywatnie mąż i ojciec  dwójki dzieci: Maszy i Borysa.
Zawodowo selekcjoner polskiej reprezentacji w piłce nożnej kobiet.

Marcin Chmura
Absolwent krakowskiej AWF, szkoli bramkarzy w Akademii Bramkarskiej,  w klubie RKS Garbarnia Kraków, oraz bramkarki w Reprezentacji Polski Kobiet U-19. Jest  trenerem drużyny dzieci U-9, a także czynnym bramkarzem IV-ligowej drużyny.

Zygmunt Chmura
urodzony w Krakowie. Żonaty, ojciec dwójki dzieci. Absolwent AGH, od 1990 działalność biznesowa. Zainteresowania: sport, podróże.

Andrzej Głowacki
Absolwent AWFiS w Gdańsku, trener  piłki nożnej. Nauczyciel Gimnazjum Sportowego w Nowym Dworze Gdańskim, trener w klubie LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański oraz asystent selekcjonera polskiej reprezentacji w piłce nożnej kobiet.

Robert Jończyk
Absolwent krakowskiej AWF, trener piłki nożnej, obecnie szkolący dzieci w prywatnej szkółce APGM. W przeszłości nauczyciel i wychowawca klas sportowych, trener drużyn seniorskich Victorii Jaworzno, Cracovii, Arki Gdynia, Zagłębia Lubin, Puszczy Niepołomice.

Aleksander Kłak
Były piłkarz i trener 🙂 obecnie kierowca autobusów miejskich w Antwerpii. Żona Elżbieta i dwaj synowie. Piłka nożna dała mi wiele radości i sukcesów w życiu, ale największym zaszczytem i darem jest dla mnie przynależność do Chrystusa i jego Drużyny. Hobby: wędrówki po górach, rower, pływanie.

Magdalena Kochanowska
Prywatnie: Mama Eryka i Kuby i Opiekunka Wybitnych Talentów Piłkarskich RKS Garbarnia Kraków z rocznika 2006-2007 🙂
Służbowo: Przyjaciel każdego Przedsiębiorcy 🙂 pracownik Fundacji Rozwoju Regionu Rabka.
Choć wciąż nie odróżnia „spalonego” uwielbia piłkę nożną, w szczególności w wydaniu U-9 🙂

Paweł Rompa
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, trener piłki nożnej specjalizujący się w szkoleniu bramkarzy. Obecnie pracuje jako: adiunkt w Zakładzie Metodologii i Statystyki AWFiS Gdańsk, trener analityk reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej oraz trener bramkarzy Akademii Piłkarskiej LG

Małgorzata Sobczuk
Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ukończyła pedagogikę i teologię. Od wielu lat pracuje z młodzieżą, początkowo jako animator w Ruchu Światło-Życie, obecnie jako nauczyciel religii w Zespole Szkół nr 1 w Lublinie; wychowawca, również klasy sportowej. Z przyjemnością bierze udział w różnych akcjach czy wycieczkach szkolnych oraz kibicuje swoim podopiecznym podczas ważnych dla nich rozgrywek sportowych.

Maria Jurzecka-Szymacha
Na co dzień jest pracownikiem naukowym Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest również animatorem krzyżowym Ruchu Światło-Życie, z którym była czynnie związana przez wiele lat.
Jej pasją są podróże, oraz narciarstwo i pływanie. W wolnym czasie oddaje się lekturze książek.

Sławomir Szymacha
Jest trenerem bramkarzy w Akademii Bramkarskiej, a także czynnym bramkarzem IV-ligowego klubu Orzeł Piaski Wielkie.
Ukończył Formację Ruchu Światło-Życie oraz był animatorem Dzieci Bożych w Parafii MB Różańcowej Kraków-Piaski Nowe.
Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Pracuje jako pracownik biurowy w Komedzie Miejskiej Policji w Krakowie.

Ks. Remigiusz Tobera
Proboszcz, katecheta, kapelan KGHM Zagłębie Lubin.

Sławomir Wielgos
Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. St. Wyspiańskiego w Jarosławiu, oraz Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie. Grafik, freelancer. Lubi piłkę nożną i koszykówkę. Ciągle wierzy, że z końcową syreną rzuci decydujące o zwycięstwie punkty. 😉

Joanna H.  Wielgos
Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się fotografią i grafiką komputerową. Administrator strony Fundacji.

Ks. Patryk Wojcieszak
Jestem księdzem od maja 2016 r., posługuję na parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile, w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Kocham sport, pewnie po części dlatego, że jestem trochę nadpobudliwy :), ale też dlatego, że daje mi on wiele radości, a każda prawdziwa radość, przypomina mi zawsze obecność Boga pośród ludzi. Cieszę się bardzo, że należę do Drużyny Chrystusa i dziękuję Bogu, że nie jestem w niej sam! 🙂

Ilona Wrześniak
Mężatka, matka trójki dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie pracuje jako urzędnik państwowy.

Piotr Wrześniak
żonaty, ojciec trójki dzieci.  Trener piłki nożnej. Specjalizuje się w szkoleniu bramkarzy. Obecnie zawodowo zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w Akademii Bramkarskiej i WOSSM Kraków. Trener Bramkarek Reprezentacji Polski Kobiet – 2013-2016.