Piłkarskie Wakacje 2022


Piłkarskie Wakacje 2022

2 lipca 2022 r. Fundacja Drużyna Chrystusa zorganizowała już po raz siódmy wakacyjny obóz sportowo-rekreacyjny dla dzieci z potrzebujących rodzin. 22 dzieci z całej Polski spotkało się w Pustyni koło Dębicy.

Wspólna Eucharystia (dla chętnych), gry i zabawy ruchowe, pływanie, spotkanie z „ciekawym człowiekiem” – Panią Aleksandrą Rompą (Sikorą) – byłą, wielokrotną reprezentantką Polski w piłce nożnej;  wycieczki do Osady Słowiańskiej, Parku Owadów, Zamku w Łańcucie,  strzelanie z łuku, malowanie tarcz herbowych, rozwiązywanie zagadki kryminalnej – „gdzie jest zaginiony obraz” – to tylko niektóre z licznych atrakcji.

Na koniec odbył się wieczorek pożegnalny, podczas którego każde Dziecko otrzymało piękny pamiątkowy medal, dyplom uczestnictwa w obozie oraz prezent. Nie zabrakło również dyskoteki pożegnalnej!

Było radośnie i wzruszająco!

 

Serdecznie dziękujemy ludziom związanym z Fundacją – wolontariuszom, darczyńcom, tym wszystkim, dzięki którym ten wakacyjny obóz mógł się odbyć!

W ich intencji  wspólnie modliliśmy się w przedostatni dzień obozu, podczas Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Patryka Wojcieszaka.