Piłkarskie Wakacje 2016


W dniach 22.08 – 27.08.2016 odbyła się druga edycja Piłkarskich Wakacji.

24 dzieci z różnych rejonów Polski przyjechało do Ośrodka Piłkarskiego w Gutowie Małym, aby spędzić cudowne chwile na obozie sportowo – wypoczynkowym ufundowanym przez Fundację Drużyna Chrystusa – dar środowiska piłkarskiego.

Czas spędzany przez dzieci upływał pod znakiem sportu, tańca, wodnych szaleństw, integracyjnych i zwariowanych zabaw, wspólnych spotkań i rozmów. Codziennie sprawowana  przez księdza Patryka Wojcieszaka Eucharystia dodawała nam sił i radości w trudniejszych chwilach. Jedną z dodatkowych  atrakcji była wycieczka do Warszawy połączona ze zwiedzaniem Stadionu Narodowego oraz wspaniałą pizzą spożywaną przez nas na trawie tuż przy stadionie.

Na zakończenie obozu dzieci otrzymały upominki ufundowane i przekazane przez firmy i osoby prywatne, pamiątkowe medale od firmy Makina oraz plecaki ŚDM podarowane nam przez Krakowską Kurię.

Obóz dla dzieci był całkowicie bezpłatny, a środki na jego opłacenie zostały zebrane z wolnych datków wielu drużyn piłkarskich, ludzi dobrego serca oraz w trakcie charytatywnego Turnieju Zwycięzców rozgrywanego w Krakowie i Elblągu.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wyjazdu składamy w imieniu swoim i dzieci serdeczne podziękowania. Pamiętaliśmy i będziemy pamiętać o Was w modlitwie.


Fotorelacja:I krótki filmik: