Fundacyjna Drużyna Chrystusa

Fundacyjna Drużyna Chrystusa


30.11.2020

NAGRODA FAIR PLAY

Kapituła złożona z kapitanów drużyn grających w poprzednim sezonie razem z nami w II lidze przyznała naszej drużynie – Fundacji Drużyna Chrystusa
Nagrodę Fair Play za sezon 2019/2020!

Jest to bardzo ważna dla nas nagroda, która świadczy o postawie naszej drużyny również wobec naszych rywali, zarówno na boisku jak i poza nim.

Żyjąc słowami Pana Jezusa ,,Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” traktujemy tą nagrodę jako piękne wyróżnienie dla Fundacji Drużyna Chrystusa!

Brawo Drużyna!


15.07.2019

WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ!

Dawid Wrześniak – Wolontariusz naszej Fundacji, zawodnik Fundacyjnej Drużyny Chrystusa, został wybrany drugi rok z rzędu najlepszym bramkarzem rozgrywek II ligi Playareny.
Jesteśmy z Ciebie dumni! Z całej naszej Drużyny!


24.08.2018

Zapraszamy do zapoznania się z nowym projektem o tytule ,,KTO PYTA NIE BŁĄDZI”. To cykl wywiadów przeprowadzanych z zawodnikami Fundacji Drużyna Chrystusa.
Jako pierwszy… PIOTR WRZEŚNIAK – trener naszej Drużyny.
,,Staraliśmy się grając jak najlepiej w piłkę nożną, jednocześnie dawać świadectwo wiary”- mówi Piotr Wrześniak.
Zachęcamy do lektury!


2.07.2018

Miło nam poinformować, że Fundacja Drużyna Chrystusa zajęła 3 miejsce w Lidze 3A Playareny Kraków, ponadto Dawid Wrześniak został wybrany Najlepszym Bramkarzem wspomnianej Ligi – gratulujemy!


Kilka słów o Drużynie

Po kilku latach istnienia najpierw Wspólnoty, a następnie Fundacji Drużyna Chrystusa, założony został zespół piłkarski o tej samej nazwie, którego zawodnikami są wolontariusze oraz inni ludzie związani z Fundacją. Na początku  sezonu 2017/18 drużyna została zgłoszona do ligi Nike Playarena, czyli prestiżowej w Polsce ligi szóstek.

Historyczny, pierwszy mecz rozegraliśmy 1.10.2017 r.  w składzie:
15-Mateusz Spolitakiewicz, 
77-Kuba Wrześniak (gol),  4-Michał Filipowski, 7-Piotr Wrześniak, 25-Sławek Wielgos (kapitan drużyny), 33-Dawid Wrześniak, 44-Konrad Napieralski.


W galerii można obejrzeć zdjęcia z naszych piłkarskich zmagań 😉 Jeśli chcecie być na bieżąco – śledźcie nasz fanpage! Z Panem Bogiem i do przodu!