Początek – czyli jak to się zaczęło?
W dobie chaosu i pędu dzisiejszego świata postanowiliśmy zatrzymać się na chwilę i raz na jakiś czas spotkać, pomodlić, porozmawiać, spędzić wspólne chwile, wesprzeć się wzajemnie. Tak powstała wspólnota Drużyna Chrystusa. Po ponad dwóch latach modlitwy i spotkań we wspólnocie, pod koniec 2014 roku, dojrzał w nas owoc w postaci powołania „Fundacji Drużyna Chrystusa – dar środowiska piłkarskiego”.
Jesteśmy ludźmi, którzy nie boją się wyzwań, nie boimy się tego ,,co powiedzą inni”, jesteśmy wspólnotą. Wspólnotą ludzi chcących pomagać, do której możesz dołączyć również Ty.
Nie jest ważne jak jesteś dobry w tym co robisz i jak dzisiaj wygląda Twoja relacja z Jezusem, czy już Go znalazłeś, szukasz, a może teraz wydaje Ci się, że jest Ci obojętny, lub w ogóle Go nie ma. Jeśli tak właśnie jest, to chcę Cię zaprosić do Drużyny Chrystusa , byśmy razem Go poszukali i zachwycili się Nim.
Jeśli patrzysz na siebie i myślisz sobie: „nie nadaję się do tego, to nie dla mnie, po co mi to” – to nie martw się, nie jesteś w tym sam. Każdy z nas przeżywa codziennie podobne wątpliwości.
I właśnie dlatego tu jesteś, bo On szuka takich jak Ty. Jest to Jego drużyna, a więc jest tu miejsce dla wszystkich.
Powierzamy Jezusowi nasze życie, nie idealne, nie doskonałe, ale takie, jakie jest teraz, bo ufamy, że tylko On może wszystko przemienić. W sensie materialnym nic tu nie zyskasz. Nie dostaniesz tutaj kontraktu, nie zarobisz pieniędzy, nie staniesz się sławny.
Jeśli nie jest Ci to wszystko obojętne, nie chcesz stać z boku, poszukujesz swojego miejsca i sensu życia, nie możesz uwierzyć, że można tak kochać, jak kocha Cię Bóg, dołącz do Drużyny Chrystusa i pozwól, by to On działał w Twoim życiu. W tej drużynie, Jezus, mówiąc naszym piłkarskim językiem, jest Prezesem, Trenerem, Kapitanem…
Chcemy pomagać!
Pomagać wszystkim, którzy pomocy potrzebują. Bez żadnych ograniczeń. Głównie dzieciom i młodzieży. Nie tylko materialnie, finansowo, ale także poprzez spotkanie, wspólnie spędzony czas na wakacyjnych obozach. Chcemy podzielić się wszystkim, co od Boga otrzymaliśmy. Ofiarować to co najcenniejsze. Pragniemy podzielić się naszą radością i ofiarować czas. Chcemy to robić w duchu chrześcijańskiej, bezinteresownej miłości, tak jak uczył nas Jezus.
Potrzebujemy…
Potrzebujemy Was i Waszych pomysłów. Waszego czasu i talentu, którym chcielibyście się podzielić. Waszej modlitwy. Każda Wasza pomoc, każde zaangażowanie jest ważne. Nie bój się. Dopóki będziemy stać w miejscu, nic nie osiągniemy! Więc działajmy! Jeśli nie wiesz, w jaki sposób mógłbyś pomóc, to prosimy pomódl się za nas. Nawet nie wiesz, jak bardzo potrzebujemy wsparcia modlitewnego!
Szukamy…
Szukamy ludzi i miejsc, do których nasza pomoc powinna dotrzeć. Chcemy spełnić wiele marzeń, które dzisiaj wydają się nie do spełnienia. Pragniemy zabierać młodych ludzi na sportowe obozy, wycieczki, mecze itp. Szukamy ludzi, którym życie nie dało zbyt wiele okazji do radości. Jedyne co chcemy i możemy im dać na początek – to uśmiech. Nam też często tego uśmiechu brakuje, dlatego wzajemnie jesteśmy sobie potrzebni.
Szukamy również chętnych do współpracy, do zaangażowania w to dzieło: trenerów, piłkarzy, wolontariuszy, darczyńców i sponsorów. Razem damy radę!
Nasza Fundacja jest darem. Darem środowiska piłkarskiego. Darem piłkarzy, trenerów, kibiców, działaczy, sędziów i ich rodzin, słowem wszystkich, którzy są z piłką nożną związani. Nie prowadzimy działalności gospodarczej. Nikt w tej Fundacji nie zarabia.
Wszyscy pracują charytatywnie. Wszystko, co uda się nam zebrać, przekażemy najbardziej potrzebującym. Oprócz Waszego czasu, pomysłu, modlitwy potrzebujemy także Waszego daru finansowego, aby móc to wszystko zrealizować.
Prosimy Was…
Głęboko wierzymy, że to się uda. Prosimy Was o pomoc i wsparcie zarówno finansowe, jak i duchowe. Prosimy o zaufanie i otwarcie swoich serc, aby chociaż w najmniejszym stopniu pomóc dzieciom i młodzieży żyć tak po prostu… po ludzku.
Niech sport nie dzieli, ale łączy, nie odbiera, ale daje perspektywy na normalne życie. Bądźmy jedną drużyną, wspólnotą, aby każdy młody człowiek mógł mieć szansę na miejsce w podstawowej jedenastce.
Statut „Fundacji Drużyna Chrystusa
– dar środowiska piłkarskiego”
PREAMBUŁA
„Fundacja Drużyna Chrystusa – dar środowiska piłkarskiego” powstaje, jako owoc dwuletniej modlitwy i spotkań we wspólnocie „Drużyna Chrystusa”. Powołana jest ona, jako dobroczynna, niedochodowa organizacja pozarządowa, będąca naszą ludzką odpowiedzią na słowa Jezusa zawarte w Ewangelii świętego Mateusza „Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie”.
ROZDZIAŁ I
POSTANOWIENIA OGÓLNE
§1
1. Fundacja pod nazwą „Fundacja Drużyna Chrystusa – dar środowiska piłkarskiego” ustanowiona przez: Zygmunta Chmurę i Piotra Wrześniaka w dniu 24.11.2014 aktem notarialnym Repertorium A 7691/2014 zmienionym w dniu 18.02.2015 aktem notarialnym Repertorium A 775/2015.
2. Fundacja działa na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 roku o fundacjach (Dz. U. z 1991 r., Nr 46, poz. 203 z późn. zm.) oraz na podstawie postanowień niniejszego statutu.
§2
1. Siedzibą Fundacji jest miasto Kraków, woj. Małopolskie.
2. Czas działania Fundacji jest nieoznaczony.
3. Terenem działania Fundacji jest obszar Rzeczpospolitej Polskiej. Dla właściwego realizowania celów społecznych i gospodarczych Fundacja może prowadzić działalność w kraju i za granicami Rzeczpospolitej Polskiej.
4. Fundacja używa pieczęci z danymi identyfikacyjnymi Fundacji.
§3
1. Fundacja posiada osobowość prawną.
2. Nadzór nad Fundacją sprawuje – Minister właściwy do spraw administracji.
§4
1. Fundacja może ustanawiać odznaki, medale honorowe i przyznawać je wraz z innymi wyróżnieniami, osobom fizycznym i prawnym zasłużonym dla Fundacji.
2. Fundacja może ustanawiać i przyznawać dyplomy oraz certyfikaty osobom fizycznym i prawnym spełniającym kryteria przyjęte przez Fundację.
ROZDZIAŁ II
CELE I ZASADY DZIAŁANIA FUNDACJI
§5
1. Celami Fundacji są:
a) Pomoc społeczna, w tym pomoc dzieciom i młodzieży, bez względu na pochodzenie, kolor skóry i wyznawaną religię, w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych osób,
b) Ochrona zdrowia i promocja sportowego trybu życia.
c) Działalność charytatywna.
d) Promocja i organizacja wolontariatu
e) Sport, krajoznawstwo i wypoczynek dzieci i młodzieży
f) Wspieranie rozwoju różnorodnych talentów wśród dzieci i młodzieży
g) Działalność wspomagająca technicznie, informacyjnie lub finansowo organizacje pozarządowe lub jednostki kościelne, których cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego, w prowadzeniu tej działalności,
h) Dbałość o wszechstronny – materialny i duchowy – rozwój osobowości młodego człowieka,
i) Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży, połączona z działalnością edukacyjną i wychowawczą,
j) Inicjowanie i koordynacja twórczych kontaktów pomiędzy grupami dzieci i młodzieży z kraju i zagranicy w duchu tolerancji, otwartości i dialogu,
2. Fundacja prowadzi działania na rzecz społeczeństwa, w tym w szczególności na rzecz dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej.
3. Przy osiąganiu celów wskazanych w §5 ust. 1, Fundacja winna w miarę możliwości podejmować działania tak, aby jednoczyć ludzi dobrej woli gotowych bezinteresownie wspierać inicjatywy Fundacji w zakresie realizacji działań, wskazanych w §5 ust. 1.
§6
1.Fundacja realizuje swoje cele poprzez:
a) Organizowanie i dofinansowanie obozów sportowych np. piłkarskich, rekolekcji, szkoleń, akcji propagujących zdrowy tryb życia,
b) Udzielania pomocy rzeczowej i finansowej dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji materialnej,
c) Fundowanie stypendiów i zapomóg dla dzieci i młodzieży,
d) Współorganizowanie akcji propagujących wolontariat oraz pozyskiwanie wolontariuszy do pracy w Fundacji,
e) Organizowanie zbiórek publicznych i innych form pozyskiwania środków dla celów działania Fundacji,
f) Organizowanie wycieczek krajoznawczych, wyjazdów na mecze np. piłkarskie i inne wydarzenia sportowe i kulturalne oraz innych form wypoczynku dzieci i młodzieży,
g) Współpraca z władzami samorządowymi, rządowymi, organizacjami pozarządowymi i instytucjami kościelnymi w zakresie wymienionym w celach działań Fundacji,
h) Organizowanie imprez artystycznych, kulturalnych, religijnych i sportowych, w szczególności o charakterze edukacyjnym, wychowawczym i charytatywnym,
i) Organizację kongresów, sympozjów i konferencji naukowych, imprez kulturalnych i sportowych, turniejów, kolonii, obozów, koncertów i szkoleń z udziałem przedstawicieli z Polski i innych państw,
j) Logistyczne oraz finansowe wspieranie oraz koordynację inicjatyw mających na celu wzajemne przełamywanie barier i stereotypów, szczególnie wśród młodych kibiców piłkarskich,
k) Działalność wydawniczą oraz redagowanie i prowadzenie serwisów internetowych oraz innych form udostępniania wiedzy,
2. Działania podejmowane przez Fundację w ramach statutowej działalności mogą mieć charakter działalności odpłatnej i nieodpłatnej.
3. Dla osiągnięcia swoich celów Fundacja może wspierać działalność innych podmiotów prowadzących działalność zbieżną z celami Fundacji.
ROZDZIAŁ III
MAJĄTEK I DOCHODY FUNDACJI
§7
Majątek Fundacji stanowi Fundusz Założycielski w kwocie pieniężnej 1000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych) oraz środki finansowe, prawa majątkowe, nieruchomości i ruchomości nabyte przez Fundację w trakcie jej działania.
§8
1. Dochody Fundacji pochodzić mogą w szczególności z:
a) Darowizn, spadków, zapisów,
b) Dotacji, subwencji, grantów
c) Dochodów ze zbiórek i imprez publicznych organizowanych przez Fundację lub na jej rzecz
d) Dochodów z majątku Fundacji
e) Nawiązek sądowych
f) Odpłatnej działalności pożytku publicznego
g) Ze sponsoringu
2. Całość dochodów uzyskiwanych przez Fundację przeznaczona jest wyłącznie na działalność statutową i nie może być przeznaczona do podziału miedzy jej członków.
§9
1. Dochody z dotacji, darowizn, spadków i zapisów mogą być użyte na realizację wszystkich celów Fundacji, jeżeli ofiarodawcy nie postanowili inaczej.
2. W przypadku powołania Fundacji do dziedziczenia Zarząd składa oświadczenie o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza tylko wówczas, gdy w chwili składania tego oświadczenia jest oczywiste, że stan czynny spadku znacznie przewyższa długi spadkowe.
3. W przypadku przyjęcia darowizn i spadków oświadczenia wymagane przepisami prawa składa Zarząd Fundacji.
4. Fundacja nie może:
a) Udzielać pożyczek lub zabezpieczać zobowiązań majątkiem Fundacji w stosunku do członków organów Fundacji lub pracowników Fundacji oraz osób, z którymi pracownicy pozostają w związku małżeńskim albo w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia albo są związani z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli, zwanych dalej „osobami bliskimi”.
b) Przekazywać majątku Fundacji na rzecz członków organów Fundacji lub pracowników Fundacji oraz ich osób bliskich, na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich, w szczególności, jeśli przekazanie to następuje bezpłatnie lub na preferencyjnych warunkach.
c) Wykorzystywać majątku na rzecz członków organów Fundacji lub pracowników Fundacji oraz ich osób bliskich na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich, chyba, że to wykorzystanie bezpośrednio wynika ze statutowego celu Fundacji.
d) Dokonywać zakupu na szczególnych zasadach towarów lub usług od podmiotów, w których uczestniczą członkowie organów Fundacji lub pracownicy Fundacji oraz ich osób bliskich.
ROZDZIAŁ IV
ORGANY I SPOSÓB ZORGANIZOWANIA FUNDACJI
§10
1. Organami Fundacji są:
a) Rada Fundacji,
b) Zarząd Fundacji.
2. Fundatorzy zastrzegają sobie prawo zgłaszania opinii doradczych obu organom Fundacji.
RADA FUNDACJI
§11
1. Radę Fundacji, zwaną dalej Radą, tworzą osoby fizyczne bądź prawne powołane przez Fundatorów jednomyślnie.
2. Członkowie Rady są powoływani na czas nieokreślony.
3. Rada składa się z 3 do 9 członków.
4. W skład pierwszej Rady wchodzą Fundatorzy.
5. Rada wybiera ze swego grona Prezesa i Wiceprezesa Rady Fundacji.
6. Rada uchwala regulamin, według którego będzie działać.
7. Rada Fundacji jest organem stanowiącym, kontrolnym i opiniującym Fundacji.
8. Członkostwo w Radzie ustaje z chwilą odwołania bądź śmierci członka Rady.
9. Odwołanie członka Rady następuje w przypadku:
a) Złożenia rezygnacji,
b) Choroby powodującej trwałą niezdolność do sprawowania funkcji,
c) Nienależytego wypełniania funkcji,
d) Istotnego naruszenia postanowień niniejszego Statutu,
e) Zaistnienia innych niż wymienione powyżej ważnych powodów, jeżeli uniemożliwiają należyte wypełnianie sprawowanej funkcji.
10. Członkowie Rady Fundacji nie pobierają wynagrodzenia z tytułu udziału w pracach tego organu.
11. Fundatorom przysługuje prawo odwołania członka Rady, jeżeli uznają, że przemawia za tym interes Fundacji.
§12
Do zadań Rady należy:
a) Podejmowanie decyzji o zatrudnieniu członków Zarządu i ustalenie ich wynagrodzenia
b) Nadzór i kontrola nad działalnością Fundacji, kontrola stanu majątkowego Fundacji,
c) Zatwierdzanie rocznych sprawozdań Zarządu z działalności oraz udzielanie Zarządowi absolutorium,
d) Zmiana Statutu Fundacji na wniosek Zarządu Fundacji,
e) Podejmowanie na wniosek Zarządu Fundacji decyzji o połączeniu z inną Fundacją lub o likwidacji Fundacji.
§13
Kompetencje Rady mogą zostać rozszerzone w drodze uchwały podjętej przez Fundatorów.
§14
1. Posiedzenia Rady odbywają się w miarę potrzeby, nie rzadziej jednak niż raz w roku
2. Posiedzenia Rady zwołuje Przewodniczący Rady, z własnej inicjatywy albo na wniosek Zarządu zgłoszony na piśmie.
3. Rada Fundacji podejmuje decyzje na posiedzeniach w formie uchwał zwykłą większością głosów, przy obecności co najmniej połowy członków, chyba że Statut niniejszy stanowi inaczej. W razie równej liczby głosów, decyduje głos przewodniczącego.
4. O posiedzeniu muszą być powiadomieni wszyscy członkowie Rady.
5. W szczególnych przypadkach, decyzje Rady Fundacji mogą zapaść w trybie obiegowym, w tym z użyciem drogi mailowej lub środków telekomunikacji lub wideo komunikacji z koniecznością pisemnego potwierdzenia. Tryb obiegowy nie dotyczy zatwierdzania sprawozdań z działalności Fundacji oraz decyzji personalnych.
6. Każdy członek Rady Fundacji ma prawo wglądu do całości dokumentacji Fundacji oraz do żądania wyjaśnień od członków Zarządu Fundacji i pracowników Fundacji.
ZARZĄD FUNDACJI
§15
1. Zarząd Fundacji, zwany dalej Zarządem, składa się z od 3 do 5 osób i jest powoływany na czas nieoznaczony przez Fundatorów jednomyślnie.
2. Członkostwo Zarządu ustaje z chwilą odwołania lub śmierci członka Zarządu.
3. Fundatorom przysługuje prawo odwołania Zarządu lub każdego z jego członków w każdym czasie. W szczególności może to nastąpić w przypadku:
a) złożenia rezygnacji.
b) podjęcia pracy, której charakter uniemożliwia należyte wykonywanie funkcji członka Zarządu,
c) choroby, ułomności lub utraty sił – powodujących trwałą niezdolność do sprawowania funkcji,
d) zaprzestania wykonywania obowiązków członka przez okres dłuższy niż rok,
e) nienależytego wypełniania funkcji członka,
f) istotnego naruszenia postanowień Statutu.
4. Funkcje Członków Zarządu mogą także pełnić Fundatorzy.
5. Pracami Zarządu kieruje Prezes powoływany przez Fundatorów.
§16
Zarząd działa według regulaminu zatwierdzonego przez Fundatorów.
§17
1. Zarząd Fundacji:
a) Reprezentuje ją na zewnątrz,
b) Opracowuje roczne i wieloletnie plany pracy,
c) Sporządza sprawozdania z działalności Fundacji,
d) Sprawuje zarząd nad jej majątkiem,
e) Przyjmuje subwencje, darowizny, spadki i zapisy,
f) Ustala wielkość zatrudnienia i wysokość środków na wynagrodzenia dla pracowników Fundacji,
g) Kieruje bieżącą działalnością Fundacji, odpowiada za realizację jej celów statutowych,
h) Występuje z wnioskiem do Rady w sprawie zmian w Statucie, połączenia oraz likwidacji Fundacji,
i) Przyznaje odznaki, medale i inne nagrody, wyróżnienia i tytuły.
2. Zarząd, co roku, do dnia 30 marca, zobowiązany jest przedkładać Radzie Fundacji roczne sprawozdanie z działalności Fundacji.
§18
Oświadczenie woli w imieniu Fundacji składa Prezes samodzielnie lub dwóch członków Zarządu łącznie.
§19
Zarząd podejmuje uchwały zwykłą większością głosów, przy czym do ważności uchwał wymagana jest obecność, co najmniej połowy jego członków, w tym prezesa Zarządu. W przypadku równej ilości głosów, głos Prezesa Zarządu jest decydujący.
§20
1. Posiedzenia Zarządu odbywają się w miarę potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz w roku.
2. Na posiedzenia Zarządu mogą być zapraszani Członkowie Rady Fundacji
3. Posiedzenia Zarządu zwołuje Prezes Zarządu z własnej inicjatywy, na wniosek, co najmniej dwóch członków Zarządu bądź na wniosek Rady Fundacji.
§21
Czynności w sprawach z zakresu prawa pracy dokonuje Prezes Zarządu Fundacji.
ROZDZIAŁ V
ZMIANA STATUTU
§22
Decyzje w kwestii zmiany Statutu podejmuje Rada Fundacji na wniosek Zarządu.
ROZDZIAŁ VI
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
§23
W przypadku śmierci Fundatorów przewidziane dla nich w niniejszym statucie kompetencje będzie wykonywać Rada Fundacji.
§24
Zmiana statutu może dotyczyć również celów Fundacji.
§25
Dla efektywnego urzeczywistnienia swoich celów Fundacja może połączyć się z inną fundacją. Decyzję o połączeniu podejmuje Rada Fundacji na wniosek Zarządu.
§26
Połączenie nie może nastąpić, jeżeli w jego wyniku mógłby ulec istotnej zmianie cel Fundacji.
§27
1. Fundacja ulega likwidacji w razie osiągnięcia celów, dla których została powołana lub w przypadku wyczerpania się jej środków finansowych i majątku.
2. Decyzję o likwidacji Fundacji oraz o przekazaniu pozostałego po likwidacji majątku podejmuje bezwzględną większością głosów Rada Fundacji.
3. Likwidatorami Fundacji są członkowie Zarządu, chyba, że uchwała o likwidacji mianuje likwidatorami inne osoby. Wynagrodzenie likwidatorów określa Rada Fundacji.
4. Majątek pozostały po likwidacji Fundacji zostanie przeznaczony na rzecz działających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej organizacji pozarządowych realizujących cele, jakim służyła Fundacja.
§28
Fundacja składa właściwemu Ministrowi i innym organom wskazanym przez odpowiednie przepisy prawa, sprawozdania ze swojej działalności, w terminach i o treści wymaganej przez te przepisy.
Fundatorzy:
1. Zygmunt Chmura
2. Piotr Wrześniak
- Sprawozdanie finansowe za rok 2023
- Sprawozdanie finansowe za rok 2021
- Sprawozdanie finansowe za rok 2020
- Sprawozdanie finansowe za rok 2019
- Sprawozdanie merytoryczne za rok 2019
- Sprawozdanie finansowe za rok 2018
- Sprawozdanie merytoryczne za rok 2018
- Sprawozdanie finansowe za rok 2017
- Sprawozdanie merytoryczne za rok 2017
- Sprawozdanie finansowe za rok 2016
- Sprawozdanie merytoryczne za rok 2016
- Sprawozdanie finansowe za rok 2015
- Sprawozdanie merytoryczne za rok 2015
Zarząd Fundacji:
- Prezes Zarządu – Andrzej Głowacki
- Członek Zarządu – Maria Jurzecka – Szymacha
- Członek Zarządu – Marcin Chmura
- Członek Zarządu – Julia Liśkiewicz
- Członek Zarządu – Sławomir Wielgos
Przyjaciele Fundacji
Wojciech Basiuk
Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci: Maszy i Borysa.
Zawodowo selekcjoner polskiej reprezentacji w piłce nożnej kobiet.
Marcin Chmura
Absolwent krakowskiej AWF, szkoli bramkarzy w Akademii Bramkarskiej, w klubie RKS Garbarnia Kraków, oraz bramkarki w Reprezentacji Polski Kobiet U-19. Jest trenerem drużyny dzieci U-9, a także czynnym bramkarzem IV-ligowej drużyny.
Zygmunt Chmura
urodzony w Krakowie. Żonaty, ojciec dwójki dzieci. Absolwent AGH, od 1990 działalność biznesowa. Zainteresowania: sport, podróże.
Andrzej Głowacki
Absolwent AWFiS w Gdańsku, trener piłki nożnej. Nauczyciel Gimnazjum Sportowego w Nowym Dworze Gdańskim, trener w klubie LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański oraz asystent selekcjonera polskiej reprezentacji w piłce nożnej kobiet.
Robert Jończyk
Absolwent krakowskiej AWF, trener piłki nożnej, obecnie szkolący dzieci w prywatnej szkółce APGM. W przeszłości nauczyciel i wychowawca klas sportowych, trener drużyn seniorskich Victorii Jaworzno, Cracovii, Arki Gdynia, Zagłębia Lubin, Puszczy Niepołomice.
Aleksander Kłak
Były piłkarz i trener, obecnie kierowca autobusów miejskich w Antwerpii. Żona Elżbieta i dwaj synowie. Piłka nożna dała mi wiele radości i sukcesów w życiu, ale największym zaszczytem i darem jest dla mnie przynależność do Chrystusa i jego Drużyny. Hobby: wędrówki po górach, rower, pływanie.
Magdalena Kochanowska
Prywatnie: Mama Eryka i Kuby i Opiekunka Wybitnych Talentów Piłkarskich RKS Garbarnia Kraków z rocznika 2006-2007
Służbowo: Przyjaciel każdego Przedsiębiorcy pracownik Fundacji Rozwoju Regionu Rabka.
Choć wciąż nie odróżnia „spalonego” uwielbia piłkę nożną, w szczególności w wydaniu U-9.
Paweł Rompa
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, trener piłki nożnej specjalizujący się w szkoleniu bramkarzy. Obecnie pracuje jako: adiunkt w Zakładzie Metodologii i Statystyki AWFiS Gdańsk, trener analityk reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej oraz trener bramkarzy Akademii Piłkarskiej LG
Małgorzata Sobczuk
Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ukończyła pedagogikę i teologię. Od wielu lat pracuje z młodzieżą, początkowo jako animator w Ruchu Światło-Życie, obecnie jako nauczyciel religii w Zespole Szkół nr 1 w Lublinie; wychowawca, również klasy sportowej. Z przyjemnością bierze udział w różnych akcjach czy wycieczkach szkolnych oraz kibicuje swoim podopiecznym podczas ważnych dla nich rozgrywek sportowych.
Maria Jurzecka-Szymacha
Na co dzień jest pracownikiem naukowym Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest również animatorem krzyżowym Ruchu Światło-Życie, z którym była czynnie związana przez wiele lat.
Jej pasją są podróże, oraz narciarstwo i pływanie. W wolnym czasie oddaje się lekturze książek.
Sławomir Szymacha
Jest trenerem bramkarzy w Akademii Bramkarskiej, a także czynnym bramkarzem IV-ligowego klubu Orzeł Piaski Wielkie.
Ukończył Formację Ruchu Światło-Życie oraz był animatorem Dzieci Bożych w Parafii MB Różańcowej Kraków-Piaski Nowe.
Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Pracuje jako pracownik biurowy w Komedzie Miejskiej Policji w Krakowie.
Ks. Remigiusz Tobera
Proboszcz, katecheta, kapelan KGHM Zagłębie Lubin.
Sławomir Wielgos
Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. St. Wyspiańskiego w Jarosławiu, oraz Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie. Grafik, freelancer. Lubi piłkę nożną i koszykówkę. Ciągle wierzy, że z końcową syreną rzuci decydujące o zwycięstwie punkty.
Joanna H. Wielgos
Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się fotografią i grafiką komputerową. Administrator strony Fundacji.
Ks. Patryk Wojcieszak
Jestem księdzem od maja 2016 r., posługuję na parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile, w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Kocham sport, pewnie po części dlatego, że jestem trochę nadpobudliwy :), ale też dlatego, że daje mi on wiele radości, a każda prawdziwa radość, przypomina mi zawsze obecność Boga pośród ludzi. Cieszę się bardzo, że należę do Drużyny Chrystusa i dziękuję Bogu, że nie jestem w niej sam!
Ilona Wrześniak
Mężatka, matka trójki dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie pracuje jako urzędnik państwowy.
Piotr Wrześniak
żonaty, ojciec trójki dzieci. Trener piłki nożnej. Specjalizuje się w szkoleniu bramkarzy. Obecnie zawodowo zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w Akademii Bramkarskiej i WOSSM Kraków. Trener Bramkarek Reprezentacji Polski Kobiet – 2013-2016.
Fundacyjna Drużyna Chrystusa
30.11.2020
NAGRODA FAIR PLAY
Kapituła złożona z kapitanów drużyn grających w poprzednim sezonie razem z nami w II lidze przyznała naszej drużynie – Fundacji Drużyna Chrystusa
Nagrodę Fair Play za sezon 2019/2020!
Jest to bardzo ważna dla nas nagroda, która świadczy o postawie naszej drużyny również wobec naszych rywali, zarówno na boisku jak i poza nim.
Żyjąc słowami Pana Jezusa ,,Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” traktujemy tą nagrodę jako piękne wyróżnienie dla Fundacji Drużyna Chrystusa!
Brawo Drużyna!
15.07.2019
WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ!
Dawid Wrześniak – Wolontariusz naszej Fundacji, zawodnik Fundacyjnej Drużyny Chrystusa, został wybrany drugi rok z rzędu najlepszym bramkarzem rozgrywek II ligi Playareny.
Jesteśmy z Ciebie dumni! Z całej naszej Drużyny!
24.08.2018
Zapraszamy do zapoznania się z nowym projektem o tytule ,,KTO PYTA NIE BŁĄDZI”. To cykl wywiadów przeprowadzanych z zawodnikami Fundacji Drużyna Chrystusa.
Jako pierwszy… PIOTR WRZEŚNIAK – trener naszej Drużyny.
,,Staraliśmy się grając jak najlepiej w piłkę nożną, jednocześnie dawać świadectwo wiary”- mówi Piotr Wrześniak.
Zachęcamy do lektury!
2.07.2018
Miło nam poinformować, że Fundacja Drużyna Chrystusa zajęła 3 miejsce w Lidze 3A Playareny Kraków, ponadto Dawid Wrześniak został wybrany Najlepszym Bramkarzem wspomnianej Ligi – gratulujemy!
Kilka słów o Drużynie
Po kilku latach istnienia najpierw Wspólnoty, a następnie Fundacji Drużyna Chrystusa, założony został zespół piłkarski o tej samej nazwie, którego zawodnikami są wolontariusze oraz inni ludzie związani z Fundacją. Na początku sezonu 2017/18 drużyna została zgłoszona do ligi Nike Playarena, czyli prestiżowej w Polsce ligi szóstek.
Historyczny, pierwszy mecz rozegraliśmy 1.10.2017 r. w składzie:
15-Mateusz Spolitakiewicz, 77-Kuba Wrześniak (gol), 4-Michał Filipowski, 7-Piotr Wrześniak, 25-Sławek Wielgos (kapitan drużyny), 33-Dawid Wrześniak, 44-Konrad Napieralski.
Jeśli chcecie być na bieżąco – śledźcie nasz fanpage! Z Panem Bogiem i do przodu!
Drużyny, które wspierają Fundację:
(według kolejności dołączenia do dzieła Fundacji )
- Lechia Gdańsk – pierwszy zespół Seniorów wspiera dzieło Fundacji.
- K.S. Orzeł Piaski Wielkie – pierwszy zespół Seniorów wspiera dzieło Fundacji.
- LZS Wiślanie Jaśkowice
- TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – pierwszy zespół Seniorów wspiera dzieło Fundacji.
- RKS Garbarnia Kraków – drużyna Żaków wraz z Rodzicami wspiera dzieło Fundacji.
- Wisła Płock – pierwszy zespół Seniorów wspiera dzieło Fundacji.
- RKS Garbarnia Kraków – pierwszy zespół Seniorów wspiera dzieło Fundacji.
- Wiślanka Grabie – pierwszy zespół Seniorów wspiera dzieło Fundacji.
- Cracovia – pierwszy zespół Seniorów wspiera dzieło Fundacji.
- Termalica Bruk-Bet Nieciecza KS – pierwszy zespół Seniorów wspiera dzieło Fundacji.
- Spółdzielca Siedliszcze – pierwszy zespół Seniorów wspiera dzieło Fundacji.
- Jagiellonia Białystok – pierwszy zespół Seniorów wspiera dzieło Fundacji.
- GKS Górnik Łęczna – wspiera dzieło Fundacji.
- Piast Gliwice – wspiera dzieło Fundacji.
- Polski Związek Piłki Nożnej – wspiera dzieło Fundacji.
- Oficjalny Dystrybutor Marki SALLER w Polsce – wspiera dzieło Fundacji.
- WKS Śląsk Wrocław – pierwszy zespół Seniorów wspiera dzieło Fundacji.
- Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie – wspiera dzieło Fundacji.
- Stowarzyszenie Sędziów Piłki Nożnej Lubelszczyzny – wspiera dzieło Fundacji.
- Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy!
ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…
zaprasza ks. Patryk Wojcieszak
– Bierz ze skarbca mojego Kościoła
wszystkie odpusty i ofiaruj za nie…
O, gdybyś znała ich mękę,
ustawicznie byś ofiarowała za nie jałmużnę ducha
i spłacała ich długi mojej sprawiedliwości…
– mówił o duszach czyśćcowych Pan Jezus do św. Faustyny.
(Dz. 1226)
Cud Eucharystyczny
SOKÓŁKA, POLSKA 2008 R.
Ustanawiając sakrament Eucharystii podczas ostatniej wieczerzy, Pan Jezus nie powiedział, że chleb i wino stają się symbolem, ale że następuje ich rzeczywista przemiana w Jego Ciało i Krew.
Biorąc chleb, mówił jednoznacznie: „to jest Ciało moje”, a kielich z winem: „to jest moja Krew”.
(por. Mt 26,26-28).
Po słowach konsekracji, które wypowiada kapłan podczas Mszy św., pozostają wprawdzie materialne postacie chleba i wina, ale ich substancja ulega cudownej duchowej przemianie, niedostrzegalnej dla naszych zmysłów.
W niedzielę, 12 października 2008 r., podczas Mszy św. w trakcie udzielania Komunii przez ks. Jacka, jeden z komunikantów spadł na stopień ołtarza. Zauważyła to klęcząca obok kobieta i pokazała leżącą Hostię ks. Jackowi, który natychmiast ją podniósł i uznając, że jest zabrudzona, włożył ją do wypełnionego wodą vasculum, gdzie miała się rozpuścić. Naczynie zamknięto w sejfie w zakrystii.
Tydzień później siostra otworzyła sejf i znalazła Hostię prawie całkiem rozpuszczoną, tylko na środku znajdowały się dziwne skrzepy czegoś czerwonego. Część Hostii była połączona z tym „dziwnym czerwonym skrzepem”.
Kościół (czyli my wszyscy, wierzący, ochrzczeni) wierzy, że słowa konsekracji, z mocy Ducha Świętego, przemieniają chleb w Ciało Chrystusa, a wino w Jego Krew.
Są one również wezwaniem dla kapłanów, aby rozdzielali wiernym Ciało Chrystusa z wiarą i uwagą oraz dla nas, abyśmy przyjmowali Je z należytą czcią, jak również nigdy z grzechem ciężkim! (Należy go najpierw wyspowiadać.)
opracowane na podstawie materiałów ze strony Carlo Acutisa: http://www.carloacutis.com
Cud na Montserrat
MONTSERRAT, HISZPANIA, 1657
W roku 1657 liczni kapłani i zakonnicy znajdowali się w klasztorze Montserrat, by uczestniczyć w serii konferencji.
W tym właśnie czasie pewna kobieta i jej córka zamówiły trzy Msze św. za duszę zmarłego męża i ojca, wierząc, że dzięki temu zostanie on zwolniony z kary czyśćca.
Następnego dnia, rozpoczęto celebrowanie pierwszej z trzech Mszy. Podczas konsekracji dziewczynka stwierdziła, że widzi swojego ojca klęczącego przed większym ołtarzem. Jego sylwetka była otoczona przerażającymi płomieniami.
Obecni na mszy wierni, pełni wątpliwości, nakazali dziewczynce zbliżyć chusteczkę do płomieni otaczających jej ojca. Dziewczynka natychmiast włożyła chusteczkę do tego niewytłumaczalnego ognia, widocznego tylko dla niej, a wszyscy ujrzeli, że chusteczka płonie żywym ogniem.
Podczas drugiej Mszy dziewczynka ponownie stwierdziła, że widzi kolorowo ubranego ojca, stojącego obok diakona.
W trakcie trzeciej Mszy, ojciec ukazał się córce ubrany w strój biały, niczym śnieg. Niezwłocznie po zakończeniu Mszy, dziewczynka krzyknęła:
– Oto i mój tatuś odchodzi i idzie do Nieba! Dziewczynka podziękowała też zakonnikom w imieniu swojego Taty, który ją o to prosił.
Świadkami byli Przeor hiszpańskiego zakonu benedyktyńskiego, oraz liczni mieszkańcy miasta.
opracowane na podstawie materiałów ze strony Carlo Acutisa: www.carloacutis.com
DODANE 15.04.2020 czytaj artykuł…
DODANE 13.05.2019 czytaj artykuł…
DODANE 24.03.2019 czytaj artykuł…