• To event minęło.

NOWENNA WYNAGRADZAJĄCA

Maj 13 @ 21:00 - Maj 21 @ 21:15

W ostatnim czasie w Polsce Jezus Chrystus, Jego Matka Najświętsza, Kościół i Krzyż narażani są na różnego rodzaju zniewagi.

Postać naszego Zbawiciela nigdy w żadnym kraju, w żadnej sytuacji, nie powinna i nie może być obiektem drwin. Jako chrześcijanie nie możemy nie reagować na to, kiedy Krzyż – symbol wiary, jest opluwany i deptany.

Wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej jest nie tylko symbolem ściśle związanym z naszą religią, ale również wpisany jest trwale w tożsamość narodową Polaków.

Dlatego jako dzieci Chrystusa i Jego Matki, musimy mówić głośne „NIE” dla profanacji obrazu z Jasnej Góry i wszelkich ataków na wspólnotę Kościoła, których celem jest jego zniszczenie i ośmieszenie. Nie potępiamy ludzi, którzy dopuszczają się tego wszystkiego, ale nie chcemy pozostawać bierni w działaniach. Jesteśmy gotowi, by z odwagą stanąć w obronie naszej wiary i wartości.

Jako „Drużyna Chrystusa” chcemy modlić się za nasz kraj. Pragniemy rozpocząć 9-dniową nowennę wynagradzającą Matce Najświętszej i Jej Synowi wszystkie zniewagi, których dokonano przez ręce i usta Polaków. Każdego dnia od 13 do 21 maja o godz. 21:00 (godzina Apelu Jasnogórskiego) będziemy wspólnie łączyć się na modlitwie. Gdziekolwiek wtedy będziesz… dołącz do nas!

NASZA CODZIENNA MODLITWA:

Modlitwa św. Bernarda

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,
że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego,
kto się do Ciebie ucieka,
Twej pomocy wzywa,
Ciebie o przyczynę prosi.
Tą ufnością ożywiony, do Ciebie,
o Panno nad pannami i Matko,
biegnę, do Ciebie przychodzę,
przed Tobą jako grzesznik
płaczący staję. O Matko Słowa,
racz nie gardzić słowami moimi,
ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj.
Amen.

1 Dziesiątek Różańca Świętego