II NIEDZIELA ZWYKŁA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

II NIEDZIELA ZWYKŁA| (J 2, 1-11)
Pierwszy cud Jezusa w Kanie Galilejskiej


Pewnie gdybyśmy tak pomyśleli, to na niejednej imprezie w życiu byliśmy. Wesele, urodziny, może studniówka czy inna zabawa okolicznościowa. Sięgnąć pamięcią do takich zabaw, to czasem aż wstyd, bo różnie to bywało, na tyle różnie, nawet nie chcemy oglądać nagrań z danych wydarzeń.

Dziś w Ewangelii słyszymy, że Jezus jest na weselu. Moglibyśmy się zastanawiać co tam robił, czy tańczył, śpiewał, czy pił wino, jak reagował na solidnie podpite towarzystwo, jak się zachowywał. Pytań byłoby pewnie wiele, ale jedno co jest ważne i w gruncie rzeczy najważniejsze, to fakt, że Jezus jest po prostu obecny, że JEST!!

Ewangelia dzisiejsza przypomina nam wszystkim kochani, że kto zaprosił Jezusa do swojego życia, ten musi mieć pewność, że Jezus jest w nim obecny!!

Dzisiejsze Słowo również przypomina, że Jezus gotów jest uzupełniać wszystkie nasze życiowe braki, jeżeli tylko będziemy żyć według tego co On mówi, według tego co naucza!

Dlatego pamietajmy kochani, że Bóg JEST obecny w naszym życiu i każdemu kto żyje Jego Słowem, gotów jest uzupełnić w sercu to, czego dziś brakuje mu najbardziej!!