XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA | (J 6, 1-15)
Rozmnożenie chleba


Kiedyś emitowany serial MacGyver, człowiek który z niczego zawsze zrobił „coś”, mówiono żartobliwie, że dasz mu dwie zapałki, a on z nich zrobi helikopter. Potrafił swoimi umiejętnościami wyjść z każdej, trudnej sytuacji, tym samym ratując swoje i innych życie.

Jezus nie jest MacGyverem, nic z tych rzeczy, ale dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam po raz kolejny, jak On potrafi zaradzić w każdej sytuacji, jednak co w tym wszystkim jest najpiękniejsze to to, że Jezus zawsze angażuje człowieka w Swoich działaniach. Nie musiałby przecież tego robić, mógłby wszystko „sam” pozostając Bohaterem, ale On tego nie chce, zaprasza człowieka do czynienia dobra!!

Jakie to ważne, że kiedy przychodzi czas cudów, Bóg pozwala człowiekowi być ich uczestnikiem i po części również sprawcą, a kiedy przyszedł czas cierpienia i śmierci pozostał sam, biorąc na Siebie samego krzyż!! Bo zanim przyjdzie cierpienie i trud, najpierw każdy ma szansę poznać Boga Miłości i Dobroci, Boga Który nieustannie pomnaża Swoje łaski w naszym życiu!