XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA | (Mk 6, 30-34)
Jezus lituje się nad tłumem


Wakacje – czas odpoczynku i relaksu. Zmiana miejsca, ludzi i czynności! Wyczekiwany urlop, moment gdy przestajemy robić to, co cały czas robimy, gdy przestajemy żyć takim rytmem dnia, jaki towarzyszy nam nieustannie, a wszystko po to, aby odpocząć!!

Dziś Jezus mówi do swoich uczniów, aby i oni odpoczęli, aby odetchnęli, ale nie przy jakichś atrakcjach, czy ciekawych zajęciach, nie w jakichś miejscach, które warto zwiedzić, mających coś ciekawego do zaoferowania – Jezus wysyła swoich uczniów na pustkowie… Dlaczego? Jezus chce, aby apostołowie odpoczęli przy Bogu, aby cały trud i dotychczasowy wysiłek złożyli Bogu i w Jego obecności zregenerowali siły. Któż z nas dziś tak patrzy na odpoczynek? Walczymy o to, aby była obecna Eucharystia w wakacyjne niedziele i dobrze, ale któż z nas szuka pustkowia, czyli miejsca z dala od wszystkich i od wszystkiego, byle by być tylko z Bogiem?

W takich miejscach zatrzymuje się w nas to wszystko, co do tej pory biegło; ucisza się w nas to wszystko, co do tej pory krzyczało; nabiera barw to, co było szare i ponure! W tych miejscach cichnie strach i lęk, rodzi się nadzieja, niknie zamartwianie, a rodzi się ufność; ginie nienawiść i złość, a rodzi się miłość – my przystajemy działać i pracować, Bóg zaczyna Swoją pracę nad nami, abyśmy prawdziwie wypoczęli i stali się nowymi ludźmi!!