XV NIEDZIELA ZWYKŁA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

XV NIEDZIELA ZWYKŁA | (Mk 6, 7-13) Rozesłanie Dwunastu


Człowiek potrafi czasem tak się nastawić na coś, że z góry zakłada, że będzie źle, że to nie dla niego, on na pewno tego nie lubi i mu się nie spodoba. Sam niejednokrotnie tak robiłem i często widziałem ludzi, którzy tak robią, a później okazywało się, że jednak byli mile zaskoczeni, co więcej bardzo im się podobało. Nie spodziewali się, że choć czegoś nie chcieli, to jednak bardzo tego potrzebowali, trzeba było tylko złamać schemat swojego postępowania i pokonać barierę, która była postawiona.

Większość z nas przychodzi na Mszę z jakąś prośbą, potrzebą, czymś, co leży na sercu – może warto dziś przestać myśleć o tym czego chcę, i zdać się na to, co Bóg ma dla mnie! Nie to o co proszę, ale co Bóg chce mi dać jest najważniejsze. Można się zdziwić, że nasze potrzeby i sprawy są mniej ważne od tego, co Bóg w pierw chce nam dać.

Dzisiejsza Ewangelia właśnie to pokazuje, że ze spotkania z Jezusem nic nie jest ważne, tylko to z czym On nas posyła i to co mamy czynić w Jego imię, cała reszta będzie nam dodana, a wszystkie nurtujące nas sprawy i problemy będą przez Boga ogarnięte – ale najpierw On, później my!!