XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA | (Mk 5, 21-43) Wskrzeszenie córki Jaira


Co to znaczy wierzyć w Boga? Chodzić co niedzielę do kościoła? Niekoniecznie. Modlić się rano i wieczorem? Też niekoniecznie. To może przestrzegać przykazań Bożych i kościelnych? Też nie do końca. To wszystko ważne, ale nie jest to wyznacznik wiary.

Dzisiejsza Ewangelia odpowiada na to pytanie: co to znaczy być człowiekiem wierzącym? To znaczy pragnąć i każdego dnia chcieć być bliżej Boga. Tak jak Jair chciał, aby Jezus był blisko jego zmarłej córki, bo wierzył i chciał, aby Jezus był bliżej jego rodziny, by Swoją obecnością w rodzinie zaradził smutkowi, cierpieniu i bólowi, który towarzyszył im w tym momencie. Kobieta, która cierpiała na krwotok, chciała być bliżej Boga, aby doświadczyć uzdrowienia i choć dużo ludzi się cisnęło do Pana i zewsząd naciskali na Niego, On natychmiast odczuł wierzącego człowieka.

Dzisiejsze sceny z Ewangelii ukazują wierzących ludzi, którzy chcieli być bliżej Boga – ludzi którzy doświadczyli miłości Jezusa w konkretnym momencie swojego życia. Jeżeli uważamy się za wierzących ludzi, trzeba nam każdego dnia starać się być bliżej Boga.