XII NIEDZIELA ZWYKŁA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

XII NIEDZIELA ZWYKŁA | (Mk 4, 35-41) Jezus ucisza burzę


« Zabierzesz mnie na drugi brzeg, za Tobą będę do nieba biegł.» Kiedy czytałem dzisiejszą Ewangelię, przyszła mi na myśl piosenka Arki Noego. Uświadomiłem sobie, że Jezus chce mnie zabierać na drugi brzeg, to znaczy chce być ze mną zawsze wtedy, kiedy mam do przebycia, pokonania jakiś etap życiowy, sytuację czy cokolwiek – On zawsze chce być ze mną!

Jezus w Ewangelii prosi uczniów, aby się przeprawili na drugi brzeg, aby pokonali konkretną odległość, aby wykonali konkretne zadanie, aby podjęli trud wiosłowania, czyli zmagania się z przeciwnościami, które się pojawiły.

Jakie to życiowe, kiedy przychodzi nam się przeprawić przez trudne wydarzenie, przez chorobę, przez trudne, bolesne decyzje – zdaje się wtedy jakby wszystko było przeciwko nam i jakby Jezusa z nami nie było. Trzeba nam jednak pamiętać, że nawet jeśli śpi, to obudzić go może tylko pełna ufności modlitwa, nie narzekanie, marudzenie, ciągłe biadolenie – jeżeli masz doświadczenie tego, że Jezus śpi, obudź Go pełnym ufności wołaniem: «Panie, ratuj!».

Rembrandt van Rij , Burza na Jeziorze Galilejskim, 1633 r.