ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO | (J 7, 37-39)


Człowiek potrafi tworzyć i z różnych tworzyw stwarzać przeróżne rzeczy. Z plasteliny, papieru, kamienia, piasku, drewna czy metalu, wystarczy trochę precyzji, fantazji, umiejętności, cierpliwości i kreatywności. Potrafimy tworzyć bez względu na tworzywo, zawsze jesteśmy w stanie „coś” zmajstrować.

Jednym z tytułów Ducha Świętego jest Kreator, czyli Stworzyciel. Duch Święty Który stwarza Boże życie w nas i Który to życie podtrzymuje.

Jednak gdybyśmy spojrzeli na nasze życie, bardzo często miało ono różne kształty, można by rzec, że czasem musieliśmy tworzyć z różnych materiałów. Raz to życie wyglądało jak plastelina, gdzie wystarczył tylko ruch i już wszystko zrobione, czasem potrzeba było zręczności i skupienia, żeby coś z niego wyciąć, bo wyglądało jak papier; bywa, że to życie nasze jest jak drewno i żeby coś z niego wyrzeźbić potrzeba czasu i precyzji; czasem jest jak piasek wszystko się sypie; albo jak metal, wszystko opornie idzie i potrzeba cierpliwości i siły, żeby cokolwiek wyszło.

Dlatego tak ważne jest, aby Duch Święty był obecny w naszym życiu, bo On jako Kreator czyli Stworzyciel, potrafi Stwarzać w każdych warunkach i ze wszystkiego. Kiedy Go zapraszamy do naszego życia, jest w stanie uczynić w nim to, czego my byśmy nigdy nie zrobili i bez względu na to, jakie to życie dzisiaj jest, jakim tworzywem – On Stwarza ze wszystkiego to co Najpiękniejsze, Najstabilniejsze i Najświętsze!!

Dlatego: Przybądź Duchu Święty!!!