WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO | (Mk 16, 15-20)


Kiedy czeka nas dużo różnych zajęć i obowiązków i nie chcemy niczego przeoczyć, spisujemy wszystko na kartce, bądź w jakimś notesie czy telefonie. Mamy tę świadomość, że w natłoku różnych spraw coś może nam umknąć, o czymś możemy zapomnieć, dlatego radzimy sobie na różne sposoby tak, aby tego co dla nas ważne nie zapomnieć.

Dziś Wniebowstąpienie Pana Jezusa – przy tej uroczystości dobrze byłoby każdego dnia wpisać w plan zajęć i obowiązków: „zdobyć niebo”! Dlatego, że tak często uchodzi to naszej uwadze oraz pamięci, że naszym pierwszym i najważniejszym zadaniem jest dostać się do nieba!! Nieba nie zdobywa się raz, o niebo trzeba walczyć i starać się każdego dnia!

Jeżeli mam zamiar upiec ciasto, to wiem, że zanim ono powstanie, muszę postarać się o składniki i wszystko ze sobą dobrze połączyć. Jeżeli chcę dostać się do nieba, to muszę pamiętać, że to wymaga również różnych „składników” działania! Żeby się tam dostać, trzeba przede wszystkim uwierzyć, że ono jest, potrzeba stałej modlitwy, która będzie podtrzymywała pragnienie pójścia do nieba, oraz korzystania z Sakramentów świętych, dzięki którym nie utracimy sił, zapału i gorliwości do walki w zdobywaniu nieba każdego dnia!!