V NIEDZIELA WIELKANOCNA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

V NIEDZIELA WIELKANOCNA | (J 15, 1-8)
Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity


Myślę, że większość z nas zna zabawę w głuchy telefon: pierwszy mówił jakieś słowo bądź zdanie, reszta powtarzała je sobie na ucho, a ostatni wypowiadał je na głos. Zdziwienie brało wszystkich i zazwyczaj śmiech ogarniał, gdy się okazało co autor zdania powiedział, a co z tego zdania doszło do końca; jak czasem różne od siebie były zdania.

Ile w naszym życiu już, kochani, słuchania Słowa Bożego, ile razy byliśmy na Mszy św., gdzie Bóg poprzez konkretne czytanie, psalm i Ewangelię do nas przemawiał i jak często przypominało, bądź nadal przypomina to głuchy telefon. Bóg mówi co innego, dociera do nas Jego Słowo, ale my albo je przekręcimy, bądź totalnie zmieniamy i tak żyjemy, nie dostosowując się do Słowa, ale przemieniając je na własne potrzeby i twierdzenia.

I może nam się czasem wydawać: dlaczego moje życie ciągle tak wygląda, dlaczego się nie zmienia, czemu stoję w miejscu i dalej ruszyć nie mogę?! Bo jeżeli kochani Słowo nas nie przemienia, to najprawdopodobniej my zmieniliśmy Słowo i Jego znaczenie! Warto jest dziś sprawdzić, na ile Słowo Boga jest we mnie prawdziwe i autentyczne, ile zapamiętałem z czytań dzisiejszej niedzieli i o czym była Ewangelia. Bóg mówi wprost do mnie, więc warto jest Go słuchać, bo jedynym, który może przekręcić Jego Słowo będę ja sam, a to zawsze odbije się na moim życiu!