III NIEDZIELA WIELKANOCNA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

III NIEDZIELA WIELKANOCNA | (Łk 24, 35-48)


Czasem, gdy brakuje nam osoby, która jest dla nas ważna, tęsknimy za nią, to albo do niej dzwonimy, albo przeglądamy zdjęcia, czy też po prostu podczas rozmowy z kimś wspominamy sytuacje i chwile, w których była obecna ta osoba.

Dziś w Ewangelii uczniowie dzielą się doświadczeniem obecności Jezusa. Opowiadają o tym, jak Go spotkali, co zrobił i powiedział. Mówią sobie na wzajem o Bogu i w tym momencie Bóg sam się pośród nich pojawia, tak jakby był przez apostołów wywołany tym, czym się dzielili.

Jakie to, kochani, jest ważne!! Dziś sami cierpimy najbardziej na brak obecności Boga w naszym życiu, naszych domach, miejscach pracy, czy w naszej Ojczyźnie. Jednak jak mało się o Bogu mówi, jak mało dziś w rodzinach dzielenia się doświadczeniem obecności Boga, a jak widzimy, właśnie taka postawa powoduje, że Bóg sam się zjawia tam, gdzie jest o Nim mowa!!!

Jezus zmartwychwstał i żyje, zjawi się wszędzie tam, gdzie dwaj albo trzej zgromadzą się w Jego imię, gdzie będzie wspólna modlitwa, dzielnie się wiarą, gdzie będzie przekazywana miłość, gdzie będzie mowa o Jezusie!!!