ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO | (Mk 1, 7-11)

Pewien uczony wybrał się na wyprawę na pustynię. Prowadził tam różne obserwacje i badania. Pewnego dnia napotkał zamieszkującego tamte tereny człowieka, który się modlił. Zapytał więc uczony ów człowieka co robi. Ten odparł, że się modli, więc uczony pytał dalej: do kogo się modli. Usłyszał odpowiedź, że do Boga. Z pewnością siebie uczony pytając stwierdzał:
– A widziałeś kiedyś Boga, słyszałeś Go?
Człowiek nic nie odpowiedział na te pytania. Następnego dnia uczony wstał rano i zauważył wokół namiotu ślady wielbłądów, z radością i zdziwieniem podzielił się tą wiadomością z człowiekiem, z którym dzień wcześniej rozmawiał. Ów człowiek zadał mu wtedy te same pytania: skąd wie, że wielbłądy tam były? Widział je, słyszał? Uczony powiedział, że ślady o tym świadczą. Wtedy człowiek odpowiedział, że tak samo jest z Bogiem, Który pozostawił i wciąż pozostawia ślady Swojej obecności.

Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Po raz kolejny trzeba nam, kochani, przypomnieć sobie, że nasz chrzest to niezatarty ślad Boga w naszym życiu. Nawet jeżeli nie myślimy o tym na co dzień, to ślad miłości Boga do nas jest w nas, czyli w niezatartym i niezmazywalnym sakramencie chrztu!!!

To czyni nas Jego dziećmi, ale też czyni Boga naszym Ojcem. A zatem to, co jest obietnicą, staje się naszym udziałem, ale również to, co jest przykazaniem, staje się naszym zadaniem!

Przed każdym ochrzczonym bramy nieba mogą się otworzyć!