II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM | (J 1, 1-18 )

Jakieś dwa miesiące temu odbierałem ze sklepu okulary. Byłem bardzo wdzięczny Paniom, które mi pomogły je wybrać i jedna z nich poprosiła mnie o modlitwę. Powiedziałem jej, że przed przyjściem do nich już się za nią modliłem, a ona na to, że ta modlitwa chyba nic nie dała, bo ostatnio miała bardzo trudną sytuację i gdyby modlitwa zadziałała, to na pewno dana sytuacja nie przydarzyła by się jej.

Stoimy dziś, kochani, u początku nowego roku, a mając świadomość jaki był rok 2020, najprawdopodobniej życzymy sobie i tym, których kochamy, aby rok 2021 był o wiele lepszy i bezpieczniejszy. Ewangelia rozpoczyna się słowami: „Na początku…”

Jakże ważne są początki… jednak bez naszej konkretnej i stałej postawy nic się nie zmieni, przede wszystkim nic się nie zmieni w nas. Pani, która pomogła mi wybrać okulary, myślała, że modlitwa działa natychmiast. Gdyby tak było, używalibyśmy jej tylko wtedy, kiedy coś by się działo złego w naszym życiu. A modlitwa to nic innego jak początek, który zapowiada zmianę. Modlitwa rozpoczyna w naszym życiu zmiany i jeżeli dziś stoimy na początku nowego roku, to trzeba nam wiedzieć, że bez niej nie będzie zmiany. Nawet jeżeli pogoda się poprawi, wirus minie, zaczniemy prowadzić normalne życie – to niestety my wciąż będziemy tacy sami… bez modlitwy nie drgnie nasze serce do przodu!

Na początku było Słowo, naszym początkiem musi być modlitwa, która zapoczątkuje zmianę w nas; dzięki niej my zaczniemy się zmieniać, nie od razu, ale powoli i cierpliwie. Taka zmiana przemienia życie i nawet jeżeli dalej jest ciężko, to my jesteśmy inni, przemienieni!!!

Dziś jest dobry początek na zmiany – modlitwa je rozpocznie !!!