V NIEDZIELA ZWYKŁA

V NIEDZIELA ZWYKŁA | (Mk 1,29-39) Jezus uzdrawia chorych

Niedziela, dzień w którym większość z nas, jak nie wszyscy, pójdzie do kościoła. Tam usłyszymy Słowo Boga i przyjmiemy Jezusa do naszego serca, weźmiemy Go ze sobą! Z Nim wrócimy do domu, do naszych rodzin, naszych spraw, naszych problemów, chorób, dolegliwości i lęków i niepowodzeń. Jezus będzie obecny w naszym życiu.

Dzisiaj Jezus wchodzi do domu Piotra, wchodzi do jego codzienności, jego rodziny. Uzdrawia i leczy tych, którzy tego potrzebują!

Jak ważne jest kochani, abyśmy mieli tę świadomość, że Jezus wraca z nami, że wchodzi do naszego domu! Trzeba Mu pokazać tych, których być może trawi dzisiaj jakaś choroba, jakaś dolegliwość, którzy w naszych domach sami do Pana przyjść nie mogą, nie potrafią czy nawet nie chcą!