XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA | (Mt 18,15-20)

Na facebooku wśród znajomych każdy z nas ma różnych ludzi, różnie myślących, żyjących. Zdarza się, że przeglądam ten portal i bardzo mnie zasmuca to, jak człowiek potrafi jakąś niesprawdzoną informacją oczernić drugiego człowieka, wystarczy pełen nienawiści nagłówek i pod postem pojawiają się komentarze pełne zła, braku zrozumienia, komentarze wszystkowiedzących internautów. Zastanawiałem się, co mają na celu takie posty, i niestety, tylko i wyłącznie obrazić i zniszczyć drugiego człowieka, tłumacząc przy tym, że to obrona prawdy, ratowanie kraju, czy uświadamianie innym rzeczywistości, której nie znają.

Jezus odpowiada dziś w Ewangelii krótkim komentarzem: „upomnij swego brata w 4 oczy”, tak abyś mógł go pozyskać i uratować!
Ciekawe to jest, bo jeżeli człowiek tylko i wyłącznie pod przykrywką prawdy, ratowania kraju niszczy wizerunek innych, to jasno daje wszystkim do zrozumienia, że mu nie zależy na człowieku, na ratowaniu go, tylko wręcz przeciwnie, na niszczeniu!

Dobrze jest dzisiaj, kochani, zadać sobie pytanie, czy ja ratuję ludzi w swoim sercu, czy ich niszczę, daję im szansę, czy ich przekreślam? Co robię, gdy widzę źle postępujących ludzi? Modlę się za nich, zwracam im uwagę, czy oceniam i obgaduję?!

Czasem tak prosto można powiedzieć, że ten i tamta to tacy i tacy, robią to i tamto, słynny tekst: „a słyszałeś, że..”, a nikt po pierwsze nie sprawdzi czy to prawda, czy może warto powiedzieć to tym, o których się słyszy, albo których widziałem w danej sytuacji tak, aby ratować człowieka, aby mu pomóc, a nie powielając zło przekazywać je dalej i to jeszcze w swojej ukoloryzowanej treści.

Jeżeli Jezus mówi dziś, że tam gdzie dwaj lub trzej gromadzą się w Jego imię, tam jest pośród nich, to niestety, jeżeli dwaj albo trzej gromadzą się, by czynić zło, tam ono jest pośród nich!
Jezus nic by nie zmienił walcząc z Faryzeuszami czy Rzymianami, wiedział, że nienawiść jest narzędziem w ręku zła, dlatego nasz Pan kochał, bo miłość to narzędzie w ręku Boga, którym zwycięża wszystko i pozyskuje każdego, kto odpowie na tę miłość!!