XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA | (Mt 11,25-30)

Ostatnio grałem w „Postaw na milion” i przyznam się szczerzę, że nie podobała mi się ta zabawa. Zacząłem się zastanawiać dlaczego tak jest i uświadomiłem sobie, że dostaję milion i z pytania na pytanie tracę pieniądze. Oczywiście, mogę wygrać dużo, ale w efekcie końcowym nie jest to ta suma, którą miałem na samym początku. W „Milionerach” z pytania na pytanie się wzbogacasz, tutaj z pytania na pytanie tracisz…

Każdy z nas, kochani, od momentu Chrztu Świętego dostał 100% od Boga – staliśmy się Jego dziećmi za darmo, naszym zadaniem życiowym jest utrzymać te 100%, utrzymać świadomość bycia dzieckiem Bożym. Po Chrzcie, były pierwsza Spowiedź św. i Komunia i jako dzieci różnie to przeżywaliśmy, ale bez wątpienia właśnie wtedy Jezus Żywy i Prawdziwy przyszedł do naszego serca. Dał nam Bóg siebie, byśmy nigdy nie utracili świadomości i wiary w to, że jesteśmy Jego dziećmi.

Życie pokazuje jednak jak łatwo jest stracić to, co mamy najcenniejsze. Trochę jak w tej grze, mamy tak dużo, a z roku na rok tracimy – dlatego Jezus dzisiaj mówi do nas „przyjdźcie do Mnie wszyscy…” , powtarza nam Jezus, abyśmy do Niego przyszli, powrócili, byśmy na nowo odzyskali nasze 100% tego, kim uczynił nas Bóg i co dzięki temu możemy zdobyć!

Kiedy wracamy ze spaceru do domu i zauważamy, że w kieszeni nie mamy portfela, wracamy w miejsce gdzie byliśmy i tam go szukamy – jeżeli dzisiaj doświadczasz siostro i bracie utraty Jezusa, wróć do miejsc gdzie z Nim byłeś, gdzie On był Żywy i Prawdziwy! Takimi miejscami obecności Boga jest Spowiedź święta i Komunia!! Tam Jezus czeka na każdego, kto się zagubił i kto utracił swoją godność dziecka Bożego!!!

Przyjdźcie do Mnie wszyscy
– powtarza nam dzisiaj Jezus!!!
Przyjdź do Niego!!!