XI NIEDZIELA ZWYKŁA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

XI NIEDZIELA ZWYKŁA | (Mt 9,36-10,-8) Rozesłanie Dwunastu

Kiedy człowiek zauważa, bądź doświadcza różnych sytuacji w życiu, uświadamia sobie potrzebę jaką nosi w sercu. Widząc parę zakochanych pragnie spotkać miłość, widząc prawdziwych przyjaciół również chciałby mieć prawdziwego przyjaciela, doświadczając dobra zaczyna dobrem się dzielić – to co widzimy, czego doświadczamy, rodzi w nas pragnienia tego samego.

Dzisiaj Jezus w Ewangelii zauważa ludzi, którzy są zagubieni. Dostrzega człowieka, który potrzebuje miłości i posyła swoich uczniów, aby dali tym ludziom to, czego pragną. Posyła Bóg człowieka do człowieka, aby jedno drugiemu pokazało, pozwoliło doświadczyć, a w konsekwencji pójść za tym – czyli za miłością.

Ostatnio czytałem opowiadanie, w którym kapłan będąc w więzieniu kilkanaście lat został wypuszczony i spotkał na drodze młodego chłopca, któremu zadał pytanie: czy wierzysz w Chrystusa? Chłopiec odpowiedział, że nie wierzy i uzasadnił swoją odpowiedź, że patrzy na przyrodę i dostrzega w niej, że kiedy ptak, który pięknie śpiewa zdycha, pozostawia po sobie ptaka, który też pięknie śpiewa. Kiedy piękne kwiaty więdną, pozostawiają po sobie piękne kwiaty. Moja mama się mną nie interesowała, a mój tata jest alkoholikiem, jeżeli Bóg by istniał, to po śmierci Jezusa pozostawiłby kolejnego Jezusa.

Doświadczenie miłości jest bardzo krótką drogą do tego by spotkać Boga, ale brak miłości powoduje, że tego Boga możemy nigdy nie dostrzec. Bóg nas dzisiaj posyła w swoim Imieniu, byśmy nieśli Jego Słowo, Jego miłość wszędzie tam, gdzie jesteśmy, gdzie żyjemy, aby nie było człowieka, który by powiedział, że po śmierci Jezusa, nie ma kolejnego Jezusa.