II NIEDZIELA ZWYKŁA

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

II NIEDZIELA ZWYKŁA | (J 1, 29-34)

Ostatnio zginął ksiądz, który był moim wychowawcą w seminarium. Jadąc samochodem, chcąc uniknąć zderzenia z sarną uderzył w drzewo i zginął na miejscu. Kiedy dowiedziałem się o tym wydarzeniu, było mi smutno, że zginął ksiądz, którego znałem i z którym już nigdy więcej nie zamienię słowa. Pomyślałem o jego życiu i doszedłem do wniosku, że ono całe było przesiąknięte miłością do Kościoła, że jego bycie tutaj na ziemi wskazywało nieustannie na piękno Kościoła.

Dziś w Ewangelii widzimy Jana, który daje świadectwo o Jezusie, którego to świadectwa nikt nie podważa! Jan wskazuje na Jezusa i mówi kim On jest – bycie Jana na ziemi było właśnie po to, aby dać świadectwo o Jezusie, aby na Niego wskazać!

Myśląc o moim wychowawcy, księdzu z seminarium i o Janie Chrzcicielu, pomyślałem sobie na co ja wskazuje swoim życiem, co najbardziej przemawia przeze mnie?!

Dzisiejsza Ewangelia, kochani, przypomina nam o naszej codziennej postawie i naszych codziennych czynnościach, na co wskazujemy i o czym lub o kim dajemy świadectwo! W tych najdrobniejszych postawach i pojedynczych słowach ukazane jest co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze i do czego ciągle dążymy!

Możemy nawet nie wiedzieć jak często mówimy o pieniądzach, o pracy o chorobie, o trudnościach i cierpieniu narzekając i użalając się nad sobą, możemy nie dostrzec jak często przechwalamy się swoimi osiągnięciami i sukcesami – tym samym ciągle wskazując na siebie i dając świadectwo o sobie, stawiając własną osobę na pierwszym miejscu, czyniąc siebie najważniejszego, tym samym zasłaniając Tego, który powinien być pierwszy i najważniejszy!

Dobrze jest dziś zawrócić uwagę na to, czy moje życie jest dla kogoś drogowskazem prowadzącym do Jezusa, czy reklamą wskazującą i promującą własną osobę?!