II NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

II NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO | (J1, 1-18)

Kiedy człowiek nabywa jakąś umiejętność, jakże ważne są pierwsze kroki! Wiele zależy (o ile nie wszystko) od tego jak zaczniemy naukę i jak będziemy stawiać pierwsze kroki. Jak zaczniemy od złej postawy i będziemy ten błąd powielać, możemy po prostu nauczyć się czegoś źle, albo nie tak, jak to powinno wyglądać. To co na początku, to co pierwsze, wpływa bardzo mocno na to jak wygląda wszystko później, dlatego tak ważny jest początek, aby był on właściwy i odpowiedni!

Dziś po raz kolejny słyszymy w Ewangelii „Na początku było Słowo” i już na samym wstępie św. Jan chce nam zwrócić uwagę, że Bóg jest, był i będzie początkiem wszystkiego. Czasem można na to nie zwrócić uwagi, kiedy się już któryś raz z kolei słyszy tę samą Ewangelię, jednak Bóg będąc początkiem wszystkiego, daje wszystkiemu istnienie oraz podtrzymuje wszystko w istnieniu, stając się fundamentem całego świata, bez Niego nie byłoby nic, jednak najlepszy początek daje najsolidniejszy fundament wszystkiemu co istnieje!!!

Kochani, to jest bardzo ważne, aby uświadomić sobie: co w moim życiu jest początkiem, od czego zaczynam dzień, pracę, jedzenie, sen i wszystko inne. Jeżeli ważny jest dla mnie Bóg, jeżeli wierzę w Niego, to czy nie powinien być On początkiem wszystkiego w moim życiu? Jeżeli uczynimy Boga pierwszym we wszystkim co robimy, stanie się On fundamentem całego naszego, a tym samym nasze życie będzie miało najsolidniejszy fundament dzięki, któremu wszystko co czynimy, o co walczymy i co budujemy, będzie podparte i ugruntowane na łasce Bożej!

Każdy rolnik wie, że jeżeli jego plon ma wydać obfity owoc, potrzeba dobrego nawozu, tak aby wzrost był szybszy a sam plon trwalszy i mocniejszy! Bez Boga nie będzie w naszym życiu wzrostu i ciągle będziemy doświadczać niewoli naszych słabości. Jednak kiedy Boża miłość staje się nawozem dla naszego życia, staje się fundamentem, zaczynamy wzrastać, stając się mocniejsi i trwalsi we wszystkim co czynimy dlatego, że Bóg jest we wszystkim z nami i zajmuje Jemu należne, pierwsze miejsce!!!