ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY | (Mt 2, 13-15. 19-23)

Minęły zaledwie cztery dni od narodzin Jezusa, a już zdążyło wydarzyć się tak wiele zła. Zaraz po Bożym Narodzeniu wspominaliśmy męczeństwo Szczepana, którego ukamienowano tylko dlatego, że kochał Jezusa, w piątek wspominaliśmy św. Jana, którego chciano otruć, a wczoraj przypomnieliśmy sobie męczeństwo młodzianków, dzieci, które zamordowano licząc na to, że wśród nich jest malutki Jezus. Można byłoby się zapytać: jak to jest możliwe, że po narodzinach Jezusa nadchodzi taka fala zła i nienawiści?!

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tym samym zwracamy uwagę na świętość każdej rodziny, a przede wszystkim życia! Pięknie ukazuje to dzisiejsza Ewangelia, w której Józef i Maryja robią dosłownie wszystko, aby mały Jezus przeżył i żył!

Dzisiejsze Święto, kochani, to również przypomnienie nam wszystkim jak ważna jest rodzina! Zaraz po narodzeniu Jezusa ruszyła fala zła i nienawiści – patrząc na dzisiejszy świat, zazwyczaj tak jest kiedy ma się dokonać coś dobrego, kiedy Kościół przeżywa jakiś swój „sukces” w postaci nowych świętych, czy jakiegoś ważnego wydarzenia. Kiedy rodzi się dobro zaraz rusza fala zła i nienawiści by to dobro przysłonić, zmniejszyć i unicestwić. Tak też często bywa po przeżyciu świąt – wracamy do pracy, do różnych miejsc, w których bywamy i słyszy się różne komentarze, takie które próbują nam odebrać radość z pięknych chwil Bożonarodzeniowych!

Dlatego tak ważna jest rodzina, aby każdy miał miejsce, gdzie będzie mógł się schronić, gdzie wie, że mu nic nie grozi, gdzie będzie się czuł bezpiecznie! Jak mało dziś takich rodzin, które gwarantują bezpieczeństwo, miłość i troskę! A w dzisiejszym świecie jest to w ręcz niezbędne, jeżeli chce człowiek zachować swoją wiarę i mieć zdrowe pojęcie miłości, która daje życie, a nie życie odbiera, która wie, co to znaczy dawać, a nie tylko brać!

Zdrowa rodzina to bastion i schron, zdrowa rodzina to mama, tata i dzieci, zdrowa rodzina to miejsce miłości i troski – ŚWIĘTA RODZINA TO JEZUS, MARYJA I JÓZEF – dzięki tej Rodzinie, każda zdrowa rodzina może stać się święta!