IV NIEDZIELA ADWENTU

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

IV NIEDZIELA ADWENTU | (Mt 1, 18-24)

Ostatnia niedziela Adwentu, za nami pewnie dość intensywny i nie łatwy czas rorat, a z drugiej strony czas piękny i niesamowicie ważny, jeżeli chodzi o przygotowanie się na Narodziny Jezusa! Czas rorat, symbol światła towarzyszył nam cały czas. Spostrzegłem jak ważne jest to światło, które niesiemy w lampionach, bądź w zapalonych świeczkach. Za każdym razem, kiedy rozpoczynały się roraty i wchodziliśmy z dziećmi do kaplicy, która była ciemna, z zapalonymi światełkami, bardzo mocno przypominało mi to przyjście Jezusa! Małe światło, a tak wielki znak! Widziałem jak dzieci niosące świece ręką zakrywały płomień, aby nie zgasł, jak jedno od drugiego odpalało płomień, bo jego świeca zgasła, jak Ci, którzy byli bez światła, dzięki tym, którzy to światło mieli, mogli widzieć i dostrzegać to, co się wydarza! To małe światełko tak bardzo mocno potrafi oddać tak wielką prawdę! Od malutkiego płomienia może zapłonąć tak wiele innych; ten mały płomień może wskazać drogę, ogrzać i doprowadzić do celu! Ile jest wart taki mały płomyczek, kiedy wkoło zimno, ciemno i ponuro?!

Już nie długo, kochani, narodzi się malutki Jezus! Metafora światła jest po części właśnie czymś w rodzaju narodzin Jezusa, który malutki, a z drugiej strony przychodzi, aby uczynić tak wiele!! To małe dziecię – to małe światełko, ta mała jasność, przychodzi, kochani, do tego świata, który jest zimny, ciemny i ponury. Przychodzi nas ogrzać swoją miłością, wskazać nam drogę w naszych życiowych wędrówkach i przynosi nam nadzieję, byśmy nie zatrzymali się nigdy na beznadziei!!

Listy zakupów duże, pracy jeszcze więcej, przygotować co nie miara – Jezus nie będzie z nami jadł, wypakowywał prezentów, ubierał choinki – On przyjdzie i sprawdzi listę pragnień i tęsknot jakie noszą nasze serca! Jeżeli to serce będzie otwarte, to znaczy przygotowane i oczekujące, Jezus narodzi się w nim! Przyjdzie taki malutki, niezauważalny, a mimo to rozgrzeje serce, wskaże kierunek i da nadzieję!
Kochani, nie dajmy się świętom zwariować, dajmy się Jezusowi pokochać!!!