VII NIEDZIELA ZWYKŁA

VII NIEDZIELA ZWYKŁA |(Łk 6, 27-38 ) Przykazanie miłości

Przychodząc do lekarza w czasie choroby nikt z nas nie sprzecza się z nim, kiedy przepisuje takie czy inne tabletki. Liczymy na to, że recepta wypisana przez niego nam pomoże, dlatego ufamy i zażywamy tabletki mając nadzieję, że pomogą i że będziemy zdrowi, bo nikt nie chce być chory! To jest bardzo jasne i bardzo proste: żeby wyzdrowieć, trzeba trzymać się zaleceń lekarza!

W dzisiejszej Ewangelii dostajemy „receptę” na ciężkie choroby, które w dzisiejszym świecie są wręcz zarazą i wirusem. Niestety, bardzo niewielu je zauważa i cokolwiek próbuje zmienić, dlatego że bardzo trudno je zlokalizować!

Bóg daje dzisiaj lekarstwo na nienawiść, na przekleństwo oraz na oczernianie, czyli złe mówienie o innych i obgadywanie. Lekarstwem są: dobre czyny, błogosławieństwo oraz modlitwa! Daje nam dzisiaj Bóg receptę na to, abyśmy po pierwsze dostrzegli w swoim życiu chorobę, a po drugie byśmy w końcu wyzdrowieli!

Okazuje się, że jeżeli jesteśmy ludźmi wiary, a mamy w sobie wirusa nienawiści, przekleństwa oraz oczerniania, i nie robimy z nimi nic, niczym się nie różnimy od tych, co nie wierzą… Te wirusy wyżerają całą miłość, jaką mamy wobec ludzi, całą siłę do przebaczania i wiarę w to, że Bóg kocha i przebacza… A jeżeli tego nas wirus pozbawi, to stajemy się ludźmi beznadziei i strachu o każdy kolejny dzień!

Nienawiść, przekleństwo i oczernianie innych atakują każdego, lecz nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i się temu przeciwstawia. Daje nam Bóg receptę, lecz nie można czekać, aż wirus się ujawni, trzeba zacząć już dobrze czynić, już błogosławić i już się modlić – bo kto przestaje słuchać i stosować zaleceń Jezusa, ten zaczyna chorować, a każdy kto wypełnia Słowa, które wypowiada Jezus, ma siły do nadstawiania policzka tym, którzy biją, oddania tego co chcą zabrać, do kochania tych, którzy są naszymi nieprzyjaciółmi!!

Kto chce być zdrowy, musi słuchać zaleceń LEKARZA! Nawet jeżeli kuracja będzie trudna, ona zawsze prowadzić będzie do zdrowia! +