WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE


 

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO...

zaprasza ks. Patryk Wojcieszak

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

(Mk 16, 15-20)

Czasem można się tak zapatrzyć w jeden punkt, czy w jedno miejsce, że przestaje się dostrzegać całość, skupiamy się tylko na tym, a nie innym miejscu. Na przykład jadąc samochodem coś nas zaciekawi, lub kiedy mijamy idącą chodnikiem osobę, która nam się podoba. Bywa, że tak się zapatrzymy, że wchodzimy w znak, albo wpadamy w dziurę. 😉

Tak dzisiaj reagują apostołowie widząc, jak Jezus wstępuje do nieba! Ich uwaga, skupienie, oni cali wpatrują się w niebo, nic ani nikt ich nie interesuje! Dopiero mężowie w białych szatach wpływają na ich zachowanie.

Dzisiaj Jezus wstępuje do nieba! Pan nie chce naszego bezczynnego wpatrywania się w niebo, lecz Swoim wniebowstąpieniem nadaje naszemu życiu kierunek i cel, tak abyśmy mając na uwadze Niebo, każdego dnia o nie walczyli! Apostołowie widząc wszystko co się na ich oczach wydarza, stają się świadkami Wniebowstąpienia i doskonale wiedzą, że niebo nie jest tylko ich interesem, ale ma się stać celem i kierunkiem wielu ludzi! Głosząc Ewangelię stają się drogowskazami kierującymi ku niebu!

Dzisiaj trzeba sobie uświadomić ile drogowskazów Bóg postawił na naszej drodze, że idziemy w kierunku nieba, ilu ludzi odpowiedziało na głos Boży stając się tymi drogowskazami i na koniec odpowiedzieć trzeba sobie na pytanie: czy ja jestem takim drogowskazem? Niebo nie jest naszym interesem – naszym interesem jest wskazać na nie innym! Jeżeli niebo jest dla mnie celem życia, to naturalnie stajemy się jego drogowskazem! Dzisiaj jest wielu ludzi, którzy są drogowskazami różnych dróg – dobra dieta, super sylwetka…

Jeżeli nie zapominamy o najważniejszej drodze - wszystko inne pomaga, ale jeżeli zaczynamy zbaczać z drogi prowadzącej do nieba, to cała reszta dróg staje się tylko przeszkodą!

Jezus wskazał drogę! Dał nam drogowskazy! Trzeba tylko ruszyć z miejsca i obierając kierunek docelowy stawać się każdego dnia czytelnym drogowskazem ku niebu!