NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 16.04.2017

ŻYJ W ŚWIETLE SŁOWA BOŻEGO…

 


Ks. Patryk Wojcieszak:

„Jestem księdzem 9 miesięcy, posługuję na parafii św. Brata Alberta w Bornem Sulinowie w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Kocham sport, pewnie po części dlatego, że jestem trochę nadpobudliwy :), ale też dlatego, że daje mi on wiele radości, a każda prawdziwa radość, przypomina mi zawsze obecność Boga pośród ludzi.
Cieszę się bardzo, że należę do Drużyny Chrystusa i dziękuję Bogu, że nie jestem w niej sam! :)”

 


Za nami Triduum Paschalne, najważniejsze wydarzenia w życiu człowieka wiary! Dobrze sobie uświadomić co się wydarzyło w tych dniach! Co ludzie uczynili i czego dokonał Jezus! Wielki Tydzień, który wpisane ma w sobie wielkie wydarzenia, których my jesteśmy uczestnikami, których jesteśmy sprawcami i których jesteśmy adresatami!

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii oraz święcenia pierwszych Apostołów, można powiedzieć pierwsza Komunia Św. przyjęta świętokradzko przez Judasza, bo przyjęta w grzechu ciężkim. Apostołowie wyświęceni, a chwilę po święceniach wyparli się Jezusa, będąc niewiernymi swojemu powołaniu.
Wielki Piątek, milczenie Jezusa i krzyk świata, totalne ogołocenie ze wszystkiego po samą godność! Potraktowanie Jezusa jak nikogo innego, ani wcześniej ani później, to ostanie miejsce zajęte przez Jezusa, którego nigdy nikt nie zajmie!

A dziś Jezus ZMARTWYCHWSTAJE i nikomu nie robi żadnych wymówek, na nikogo nie jest obrażony, nikogo nie karze, ani nie osądza! Jezus nie ZMARTWYCHWSTAJE, aby się zemścić, czy wyrównać porachunki, On ZMARTWYCHWSTAJE, aby powiedzieć ludziom wszystkich czasów, czyli tym, którzy byli naocznymi świadkami, jak również nam, że WIELKIE rzeczy, które miały miejsce wydarzyły się ze względu na ogromną miłość do nas i aby być z nami do końca czasów! Chce nam Jezus przez swoje ZMARTWYCHWSTANIE powiedzieć i przypomnieć, że mimo naszych grzechów naszych słabości, wad i nędzy, On zawsze jest z nami i pozostanie zawsze z nami! Z takimi jakimi jesteśmy, abyśmy przy Nim przemieniali nasze serca! Jezus nie przyszedł na świat ze względu na grzech, On przyszedł na świat ze względu na nas!

To jest najlepsza nowina dla nas! Grób Jezusa, który powinien przypominać grzechy świata, po których Jezus umarł, zostaje pusty, nie ma w nim śladu po Jezusie… Można powiedzieć brak dowodów naszej winy… Jezus nie chce, abyśmy się obwiniali, On pragnie byśmy mieli świadomość swoich słabości i tego, że jesteśmy zdolni do każdego grzechu, jednak każdy, kto wierzy w Niego i żałuje wszystkich swoich występków, nigdy nie będzie obarczony winą, tylko otulony usprawiedliwieniem – Bożym Miłosierdziem. Tak jak grób pozostał pusty i po Jezusie ani śladu, tak po naszych grzechach nie będzie śladu! Jezus ZMARTWYCHWSTAŁ, abyśmy mieli nadzieję, ZAWSZE mieli nadzieję, że TEN, KTÓRY pokonał śmierć, pokonał również każdy mój grzech, a tym samym i mój grób uczyni pustym!!

PAN JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ!! PRAWDZIWE ZMARTWYCHWSTAŁ!!